Hardcore CC

Event Category Name
11 Mountain Bike XC Provincial Championships Open Men Paul Ignatiuk
8 Mountain Bike XC Provincial Championships Open Men Peter  Knight
4 Mountain Bike XC Provincial Championships Open Men Andre Sutton
11 Mountain Bike XC Provincial Championships SPORT MEN Keegan Brooks
5 Mountain Bike XC Provincial Championships SPORT MEN Kurt McGrath
8 Mountain Bike XC Provincial Championships Masters Men 50-59 Keith WENSEL
7 Mountain Bike XC Provincial Championships Masters Men 50-59 Louis Bugeaud
5 Canmore MTB Festival: Super D Downhill Race: Super D (U17) - Open Women Quinnlan Flater
19 Canmore MTB Festival: Super D Downhill Race: Super D (U17) - Open Men Hayden Flater
19 Canmore MTB Festival: Super D Downhill Race: Super D - Open Men Louis Bugeaud
16 Canmore MTB Festival: AB Cup #5 SPORT MEN Louis Bugeaud
13 Canmore MTB Festival: AB Cup #5 SPORT MEN Kurt McGrath
3 Canmore MTB Festival: AB Cup #5 ELITE MEN Peter  Knight
DNF Canmore MTB Festival: AB Cup #5 Sport Youth Women Quinnlan Flater
9 Canmore MTB Festival: AB Cup #5 SPORT YOUTH MEN Hayden Flater
36 Iron Maiden AB Cup #4 SPORT MEN Louis Bugeaud
16 Iron Maiden AB Cup #4 EXPERT MEN Bob Werner
6 Iron Maiden AB Cup #4 Elite Women Karen Martins
9 Iron Maiden AB Cup #4 ELITE MEN Andre Sutton
DNS Iron Maiden AB Cup #4 SPORT YOUTH MEN Hayden Flater
1 River Raid XC AB Cup #3 Citizen Men U19 Samuel Flater
3 River Raid XC AB Cup #3 Sport Youth Women Quinnlan Flater
5 River Raid XC AB Cup #3 SPORT YOUTH MEN Hayden Flater
11 River Raid XC AB Cup #3 ELITE MEN John Clark
9 River Raid XC AB Cup #3 ELITE MEN Andre Sutton
4 River Raid XC AB Cup #3 ELITE MEN Paul Ignatiuk
DNS River Raid XC AB Cup #3 EXPERT MEN Mark Rumsey
DNS River Raid XC AB Cup #3 SPORT MEN Henry Dudko
29 River Raid XC AB Cup #3 SPORT MEN Louis Bugeaud
14 River Raid XC AB Cup #3 SPORT MEN Keegan Brooks
13 River Raid XC AB Cup #3 SPORT MEN Kurt McGrath
1 River Raid XC AB Cup #3 NOVICE MEN Keith WENSEL
4 Velocity Stage Race ITT & Crit: Velocity Stage Race Crit Women 3/4/5 Nadia Bunko
2 Velocity Stage Race ITT & Crit: Velocity Stage Race ITT Women 3/4/5 Nadia Bunko
DNF River Valley Royal Rumble AB Cup #2 SPORT MEN Kurt McGrath
17 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 SPORT MEN Louis Bugeaud
15 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 SPORT MEN Keegan Brooks
11 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 EXPERT MEN Mark Rumsey
7 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 EXPERT MEN Bob Werner
10 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 ELITE MEN Andre Sutton
7 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 ELITE MEN Peter  Knight
6 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 ELITE MEN Paul Ignatiuk
2 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 NOVICE YOUTH WOMEN Quinnlan Flater
1 River Valley Royal Rumble AB Cup #2 NOVICE YOUTH MEN Hayden Flater
11 Velocity Stage Race Road Race Women 3/4/5 Nadia Bunko
2 Velocity Stage Race Road Race: Velocity Stage Race GC Results Women 3/4/5 Nadia Bunko
11 Velocity Stage Race Road Race Women 3/4/5 Nadia Bunko
9 Coulee Cruiser AB Cup #1 SPORT MEN Kurt McGrath