Pedalhead Road Works

Event Category Name
1 River Bend Cross Madness Sport Chris Coleman
2 PRW Super Prestige ELITE MEN Nick Friesen
7 PRW Super Prestige SPORT MEN Eric Lastiwka
2 PRW Super Prestige SPORT MEN Chris Coleman
3 Lion's Den Cyclocross Provincials SPORT MEN Chris Coleman
7 Lion's Den Cyclocross Provincials Master B Men Andy Achuff
2 Lion's Den Cyclocross Provincials Master Women Nancy Burden
6 GP Jim Horner CX SPORT MEN Chris Coleman
24 Oval Cross EXPERT MEN Antonio Bilotta
17 Oval Cross EXPERT MEN Jason Redfern
DNS Oval Cross SPORT MEN Kris Loshack
DNS Dark Knight Cross Open A Tim OGRYZLO
20 Dark Knight Cross Open A David Larson
DNF Dark Knight Cross Category B Kris Loshack
28 Dark Knight Cross Category B EvanĀ  Wishloff
22 Dark Knight Cross Category B Antonio Bilotta
30 Hop n Hurl SPORT MEN Emils Muehlenbachs
23 Hop n Hurl SPORT MEN David Mckinnon
8 Hop n Hurl SPORT MEN Chris Coleman
3 Hop n Hurl SPORT MEN Eric Lastiwka
Hop n Hurl EXPERT MEN Antonio Bilotta
19 Hop n Hurl EXPERT MEN Guri Randhawa
5 Hop n Hurl EXPERT MEN Ryan McGimpsey
23 School of Cross EXPERT MEN Antonio Bilotta
36 School of Cross SPORT MEN Emils Muehlenbachs
10 School of Cross SPORT MEN Chris Coleman
3 Darwell ITT Cat 4 Chris Coleman
4 Jason Lapierre Provincial ITT Cat 1/2 Trevor Gunderson
2 Provincial RR Championships Cat 5 Eric Lastiwka
13 Provincial RR Championships OPEN Trevor Gunderson
5 Provincial RR Championships OPEN Nicholas Jendzjowsky
DNF The Niklas Group Tour de Bowness - Provincial Criterium Championships Cat 5 David Mckinnon
DNF The Niklas Group Tour de Bowness - Provincial Criterium Championships Cat 1/2 Manuel Fehlmann
The Niklas GroupTour de Bowness - Omnium Cat 5 David Mckinnon
14 The Niklas GroupTour de Bowness - Omnium Cat 1/2 Manuel Fehlmann
11 The Niklas Goup Tour de Bowness - 3 up HC Cat 1/2 Manuel Fehlmann
8 The Niklas Goup Tour de Bowness - 3 up HC Cat 5 David Mckinnon
The Niklas Group Tour de Bowness - RR Cat 5 David Mckinnon
12 The Niklas Group Tour de Bowness - RR Cat 1/2 Manuel Fehlmann
8 Stampede Road Race Elite Terence Dahms
11 Banff Bike Fest - GC Team
Banff Bike Fest - GC Invited Men Tim OGRYZLO
Banff Bike Fest - GC Invited Men Manuel Fehlman
30 Banff Bike Fest - GC Invited Men Nick Jendzjowsky
28 Banff Bike Fest - Tunnel Mtn. RR Cat 3,2 Travis Eltom
8 Banff Bike Fest - Tunnel Mtn. RR Cat 3,2 Clayton Paradis
Banff Bike Fest - Tunnel Mtn. RR Invited Men Tim OGRYZLO
Banff Bike Fest - Tunnel Mtn. RR Invited Men Manuel Fehlman
34 Banff Bike Fest - Tunnel Mtn. RR Invited Men Nick Jendzjowsky
Banff Bike Fest - Lezyne Criterium Cat 3,2 Travis Eltom
7 Banff Bike Fest - Lezyne Criterium Cat 5 James Clark
70 Banff Bike Fest - Lezyne Criterium Invited Men Tim OGRYZLO
40 Banff Bike Fest - Lezyne Criterium Invited Men Nick Jendzjowsky
26 Banff Bike Fest - Lezyne Criterium Invited Men Manuel Fehlman
3 Banff Bike Fest - ITT Cat 5 James Clark
6 Banff Bike Fest - ITT Cat 3/2 Travis Eltom
74 Banff Bike Fest - ITT Invited Men Tim OGRYZLO
52 Banff Bike Fest - ITT Invited Men Manuel Fehlman
33 Banff Bike Fest - ITT Invited Men Roddi Lega
20 Banff Bike Fest - ITT Invited Men Nick Jendzjowsky
6 Banff Bike Fest - ITT Invited Men Trevor Gunderson
85 Banff Bike Fest 1A Sprint RR Invited Men Tim OGRYZLO
34 Banff Bike Fest 1A Sprint RR Invited Men Roddi Lega
32 Banff Bike Fest 1A Sprint RR Invited Men Nick Jendzjowsky
20 Banff Bike Fest 1A Sprint RR Invited Men Trevor Gunderson
18 Banff Bike Fest 1A Sprint RR Invited Men Manuel Fehlman
Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Invited Men Stickland Mike
86 Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Invited Men Ogryzlo Tom
54 Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Invited Men Roddi Lega
46 Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Invited Men Jendzjowsky Nic
33 Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Invited Men Gunderson Trevor
24 Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Invited Men Fehlman Manuel
9 Banff Bike Fest - Surprise Corner Prologue Cat 2/3 Travis Eltom
7 Incredibilus Velocitus ITT Cat 4 Michael Mckay
13 Incredibilus Velocitus ITT Cat 5 David Mckinnon
15 Velocity Stage Race - GC Cat 5 David Mckinnon
18 Velocity Stage Race - GC Cat 4 Chris Coleman
6 Velocity Stage Race - GC Cat 4 Michael Mckay
9 Velocity Stage Race - GC Women Samantha Grover
14 Velocity Stage Race - GC Cat 1/2 Sean Barr
8 Velocity Stage Race - GC Cat 1/2 Nick Jendzjowsky
6 Velocity Stage Race - RR Women A/B Samantha Grover
21 Velocity Stage Race - RR Cat 5 David Mckinnon
21 Velocity Stage Race - RR Cat 4 Chris Coleman
2 Velocity Stage Race - RR Cat 4 Michael Mckay
18 Velocity Stage Race - RR Cat 1/2 Sean Barr
9 Velocity Stage Race - RR Cat 1/2 Nick Jendzjowsky
8 Velocity Stage Race - Crit Women A/B Samantha Grover
25 Velocity Stage Race - Crit Cat 5 David Mckinnon
20 Velocity Stage Race - Crit Cat 4 Chris Coleman
4 Velocity Stage Race - Crit Cat 4 Michael Mckay
18 Velocity Stage Race - Crit Cat 1/2 Sean Barr
3 Velocity Stage Race - Crit Cat 1/2 Nick Jendzjowsky
19 Velocity Stage Race - ITT Cat 1/2 Sean Barr
14 Velocity Stage Race - ITT Cat 1/2 Nick Jendzjowsky
13 Velocity Stage Race - ITT Women A/B Samantha Grover
13 Velocity Stage Race - ITT Cat 4 Chris Coleman
9 Velocity Stage Race - ITT Cat 4 Michael Mckay
18 Velocity Stage Race - ITT Cat 5 David Mckinnon