Pedalhead Road Works

Event Category Name
17 Puncheur NOVICE MEN Corey Holowaychuk
11 United in Cross NOVICE MEN Corey Holowaychuk
17 MEC Edmonton Cyclocross NOVICE MEN Corey Holowaychuk
10 Peloton Double Down - The Show Down Crit Category 5 Corey Holowaychuk
2 Stampede Road Race Master Provincial Championships Masters Men 50-59 Duncan CLARKE
1 Stampede Road Race Master Provincial Championships Masters Men 50-59 Stephen Mundy
4 Stampede Road Race Master Provincial Championships Masters Men 30-39 Isa Amistad
2 CBTL Trackfest Scratch Race : CBTL Trackfest Tempo Race : CBTL Trackfest Elimination Race : CBTL Trackfest Points Race : CBTL Trackfest Overall OM Group B Corey Holowaychuk
CBTL Trackfest Scratch Race : CBTL Trackfest Tempo Race : CBTL Trackfest Elimination Race : CBTL Trackfest Points Race Group A Corey Holowaychuk
2 CBTL Trackfest Scratch Race : CBTL Trackfest Tempo Race : CBTL Trackfest Elimination Race Group B Corey Holowaychuk
4 CBTL Trackfest Scratch Race : CBTL Trackfest Tempo Race Group B Corey Holowaychuk
6 CBTL Trackfest Scratch Race Group B Corey Holowaychuk
2 CBTL Trackfest Scratch Race : CBTL Trackfest Tempo Race : CBTL Trackfest Elimination Race : CBTL Trackfest Overall OM Group B Corey Holowaychuk
23 Canada Day Crit Category 5 Corey Holowaychuk
6 Canada Day Crit Category 4 Mark Makowsky
9 Canada Day Crit Women 1/2/3 Chantell Widney 
12 Canada Day Crit Category 1/2 Isa Amistad
9 Canada Day Crit Category 1/2 Stephen Mundy
7 Canada Day Crit Category 1/2 Cameron McKnight
6 Canada Day Crit Category 1/2 Lukas Adomonis
4 Velocity ITT Category 5 Corey Holowaychuk
2 Velocity ITT Category 1/2 Stephen Mundy
21 RMCC Road Festival Road Race Category 5 JONES Joshua JONES
20 RMCC Road Festival Road Race Category 5 HOLOWAYCHUK Corey HOLOWAYCHUK
7 RMCC Road Festival Road Race Women 1/2/3 YOUNG Emily YOUNG
12 RMCC Road Festival Road Race Category 1/2 Mundy Stephen
14 RMCC Road Festival Road Race Category 1/2 Adomonis Lukas
19 RMCC Road Festival Hill Climb Category 5 Joshua Jones
7 RMCC Road Festival Hill Climb Women 1/2/3 Emily YOUNG
16 RMCC Road Festival Hill Climb Category 1/2 Jackson Kinniburgh
26 RMCC Road Festival Criterium Category 5 HOLOWAYCHUK Corey
19 RMCC Road Festival Criterium Category 5 JONES Joshua
24 RMCC Road Festival Criterium Category 1/2 Adomonis Lukas
15 Steida Classic Omnium Category 5 Corey HOLOWAYCHUK,