Redbike

Event Category Name
DNF Beans n Barley ELITE MEN Matthew Krahn
DSQ Beans n Barley EXPERT MEN Jean Valiquette
24 Beans n Barley EXPERT MEN Roger Clemens
1 Beans n Barley EXPERT MEN Derek Chipping
1 Beans n Barley Open Women Shantel  Koenig
8 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Elite Women Shantel  Koenig
4 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross ELITE MEN Matthew Krahn
23 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Master Men 40+ Paul Wyminga
16 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Master Men 40+ Roger Clemens
13 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Master Men 40+ Jean Valiquette
DNF Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Master Men 30-39 Noah Walt
14 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Master Men 30-39 Mark Jung
7 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross Master Men 30-39 Derek Chipping
26 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross SPORT MEN Sam Mothana
21 Lion's Den Provincial Championship Cyclocross SPORT MEN Lyle Brookes
3 Riverbend Cross Elite Matthew Krahn
30 Riverbend Cross Expert Jean Valiquette
29 Riverbend Cross Expert Roger Clemens
2 Riverbend Cross Expert Derek Chipping
1 Riverbend Cross Women Shantel  Koenig
3 Blow Street Cross ELITE MEN Matthew Krahn
35 Blow Street Cross EXPERT MEN Jean Valiquette
6 Blow Street Cross EXPERT MEN Derek Chipping
1 Blow Street Cross Women Shantel  Koenig
27 Red Cross SPORT MEN Paul Wyminga
14 Red Cross SPORT MEN Noah Walt
29 Red Cross EXPERT MEN Roger Clemens
20 Red Cross EXPERT MEN Mark Jung
16 Red Cross EXPERT MEN Derek Chipping
3 Red Cross Women Shantel  Koenig
1 Red Cross Elite Matthew Krahn
DNF GP Jim Horner Sport Noah Walt
31 GP Jim Horner Sport Paul Wyminga
17 GP Jim Horner Expert Mark Jung
6 GP Jim Horner Expert Derek Chipping
2 GP Jim Horner Women Shantel  Koenig
10 GP Jim Horner Elite Matthew Krahn
4 Cross for Kids Open Women Shantel  Koenig
DNF Cross for Kids ELITE MEN Mathew Krahn
23 Cross for Kids EXPERT MEN Jean Valiquette
5 Cross for Kids EXPERT MEN Derek Chipping
DNF Dark Knight Category B Jean Valiquette
4 Hop n Hurl Open Women Shantel  Koenig
10 Hop n Hurl ELITE MEN Matthew Krahn
21 Hop n Hurl EXPERT MEN Jean Valiquette
9 Hop n Hurl EXPERT MEN Mark Jung
35 Hop n Hurl SPORT MEN Paul Wyminga
27 Hop n Hurl SPORT MEN Noah Walt
12 School of Cross ELITE MEN Matt Krahn
6 School of Cross Open Women Shantel  Koenig
28 School of Cross EXPERT MEN Jean Valiquette
24 School of Cross EXPERT MEN Roger Clemens
15 School of Cross EXPERT MEN Mark Jung
32 School of Cross SPORT MEN Paul Wyminga
23 School of Cross SPORT MEN Noah Walt
5 Bow 80 (MA #5) Women 31 - 40 Shantel  Koenig
16 Bow 80 (MA #5) Men 31 - 40 Mark Jung
2 XC Provincials (XC #7) Elite Female Shantel  Koenig
1 XC Provincials (XC #7) Master Sport Men Mark Jung
DNF XC Provincials (XC #7) ELITE MEN Matthew Krahn
1 Perogy XC (XC #6) NOVICE WOMEN Sonya Erasmus
13 Perogy XC (XC #6) NOVICE MEN Paul Wyminga
3 Perogy XC (XC #6) NOVICE MEN Blaine Sherman
DNS Perogy XC (XC #6) SPORT MEN David Zurevinski
7 Perogy XC (XC #6) SPORT MEN Mark Jung
3 Perogy XC (XC #6) EXPERT MEN Hans Erasmus
1 Perogy XC (XC #6) Elite Women Shantel  Koenig
13 Lethbridge Road Provincials Cat 1/2 Matthew Krahn
9 Jason LaPierre Stage Race - Road Race Cat 1/2 Matthew Krahn
18 Jason LaPierre Stage Race - Crit Cat 1/2 Matthew Krahn
10 Niklas Group Tour de Bowness - Provincial Crit Women A/B Shantel  Koenig
5 Niklas Group Tour de Bowness - Provincial Crit Cat 3 Matthew Krahn
8 Niklas Group Tour de Bowness - HC: Niklas Group Tour de Bowness - Omnium Women A Shantel  Koenig
2 Niklas Group Tour de Bowness - HC: Niklas Group Tour de Bowness - Omnium Cat 3 Matthew Krahn
10 Niklas Group Tour de Bowness - HC Women A/B Shantel  Koenig
2 Niklas Group Tour de Bowness - HC Cat 3 Matthew Krahn
10 Niklas Group Tour de Bowness RR Women A/B Shantel  Koenig
2 Niklas Group Tour de Bowness RR Cat 3 Matthew Krahn
1 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) NOVICE WOMEN Sonya Erasmus
DNF Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) NOVICE MEN Sam Mothana
8 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) NOVICE MEN Kurt Morrison
DNF Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) SPORT MEN Waleed Al-Rabeh
4 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) SPORT MEN Mark Jung
2 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) SPORT MEN David Zurevinski
1 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) SPORT MEN Hans Erasmus
10 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) Elite Women Shantel  Koenig
29 Edmonton Canada Cup (AB Cup XC #5) ELITE MEN Matthew Krahn
10 Iron Lung Grand Nationals (AB Cup XC #4) NOVICE MEN Sam Mothana
4 Iron Lung Grand Nationals (AB Cup XC #4) NOVICE MEN Waleed Al-Rabeh
18 Iron Lung Grand Nationals (AB Cup XC #4) SPORT MEN Derek Chipping
6 Iron Lung Grand Nationals (AB Cup XC #4) SPORT MEN David Zurevinski
22 2011 XC Mountain Bike Nationals ELITE MEN Matthew Krahn
1 Canada Day Criterium Women Shantel  Koenig
DNF Canada Day Criterium Cat 1/2/3 Matthew Krahn
1 Organ Grinder Marathon (MA #2) Mixed Pair Koenig Shantel Krahn Matt
9 Iron Maiden XC (XC #3) Elite Women Shantel  Koenig
DNF Iron Maiden XC (XC #3) ELITE MEN Matthew Krahn
7 Iron Maiden XC (XC #3) NOVICE MEN Sam Mothana
5 Iron Maiden XC (XC #3) NOVICE MEN Waleed Al-Rabeh
15 Iron Maiden XC (XC #3) SPORT MEN Mark Jung
8 Iron Maiden XC (XC #3) SPORT MEN Hans Erasmus
1 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) Elite Women Shantel  Koenig
12 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) EXPERT MEN Jean Valiquette
DNF Grab Your Granny Gear XC (XC #1) NOVICE MEN Andrew Manderson
12 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) NOVICE MEN Paul Wyminga
9 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) NOVICE MEN Sam Mothana
7 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) NOVICE MEN Noah Walt
4 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) NOVICE MEN Waleed Al-Rabeh
2 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) NOVICE MEN Blaine Sherman
24 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) SPORT MEN Bradley Hall
16 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) SPORT MEN Chris Ring
10 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) SPORT MEN David Zurevinski
6 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) SPORT MEN Mark Jung
1 Grab Your Granny Gear XC (XC #1) SPORT MEN Hans Erasmus
7 Loaded Precision Dirt Crit NOVICE MEN Andrew Manderson
3 Loaded Precision Dirt Crit NOVICE MEN Noah Walt
7 Loaded Precision Dirt Crit EXPERT MEN Jean Valiquette
1 Loaded Precision Dirt Crit Elite Women Shantel  Koenig
6 Too Tired TT NOVICE MEN Noah Walt
3 Too Tired TT NOVICE MEN Sam Mothana
2 Too Tired TT NOVICE MEN Waleed Al-Rabeh
10 Too Tired TT SPORT MEN Bradley Hall
9 Too Tired TT EXPERT MEN Jean Valiquette
1 Too Tired TT Elite Women Shantel  Koenig
DNF Velocity Stage Race (RR) Cat 3 Matthew Krahn
8 Velocity Stage Race (RR) Women Shantel  Koenig
DNF Velocity Stage Race (GC) Cat 3 Matthew Krahn
8 Velocity Stage Race (GC) Women Shantel  Koenig
3 Velocity Stage Race (Crit) Cat 3 Matthew Krahn
8 Velocity Stage Race (Crit) Women Shantel  Koenig
10 Velocity Stage Race (ITT) Cat 3 Matthew Krahn
11 Velocity Stage Race (ITT) Women Shantel  Koenig